Genel Bilgi

Merakla bekleniyordu, sonunda açıklandı! Çiftçi dostu ilk yerli ve milli yakıt cimrisi elektrikli traktör fiyatı belli oldu!

Çiftçilerin merakla beklediği elektirikli motor detayları belli oldu! Yıllık ortalama 133 Bin TL tasarruf sağlaması planlanan yerli otomobil detayları haberimizde... Yerli traktör fiyatı nedir?

Yerli ve milli elektrikli traktör ile ilgili son dakika gelişmeleri gündeme düşmeye devam ediyor. Prototipinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile üretim yapılacağı fabrikasında görücüye çıktığı yerli elektrikli traktör için satış fiyatı belli oldu! Sağladığı yakıt tasarrufu ile çiftçilere can suyu olacağı düşünülen milli traktör fiyatı ile de çiftçileri memnun etmeyi başaracak. Prototipi ile büyük heyecan uyandıran yakıt cimrisi yerli ve milli elektrikli traktörle ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımızda sizler için derledik.

Elektrikli Traktör Ne Zaman Çıkacak?

Elektrikli traktörün kullanıma geçmesi için yapılan açıklamalarda 2022 yılına işaret edilmişti. 2023 yılının ilk 3 ayı içinde hazır olacağı kaydedilen elektrikli traktör için ön siparişler alınmaya başladı! ZY Elektrikli Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Önder Yol tarafından yapılan açıklamada 25 traktörün hazır olduğu belirtilirken, Haziran ayında üretilecek traktörlerle ilgili ön siparişlerin alındığı bilgisi verildi. Yol açıklamasında, “Şu an hattımızda 25 traktörümüz hazır bekliyor. Haziran’da üreteceğimiz traktörlerle ilgili ön siparişlerimizi aldık, ciddi satışlar yapıldı.” ifadelerine yer verdi.

Ziraat Bankası Hayvan Kredilerinde İndirimli İller Bölgeler

Yerli Elektrikli Traktör Kaç Çeşit Üretilecek?

Milli elektrikli traktörde üretim seçeneği üç farklı boyutta çeşitlendirilecek. Bahçe, orta ve büyük olmak üzere toplamda üç farklı boyut ile üretilmesi planlanan yerli traktörün özellikleri, boyutuna göre farklı seyredecek. Küçük boy traktörlerin üretiminin tamamlandığı bilgisi Önder Yol tarafından paylaşılırken, orta boy traktörler için seri üretim takviminin 2022 yılının ilk aylarına karşılık geldiği bilgisi verildi. En büyük traktörün üretiminin ise bittiği müjdesi paylaşılırken, seri üretim için Haziran ayına işaret edildi.

Yerli Elektrikli Traktör Fabrikası Nerede?

yerli traktör

Yerli elektrikli traktörün fabrikası Kocaeli’ndedir. 26 Temmuz 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından prototipi gösterilerek müjdelenen yerli traktör, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan fabrikasında üretilecek. Fabrika toplamda 9 bin metrekare alana sahip. Fabrikada ilk olarak 100 adet elektrikli traktör üretimi için çalışmalar başlatılırken, bu yıl içinde tam kapasite üretime geçilmesi hedefleniyor.

Yerli Elektrikli Traktör Markası Nedir?

Milli traktörün markası ZY Elektrikli olarak açıklandı. Yerli elektrikli traktör markası ve diğer özellikleri için https://www.zyelektrikli.com/ adresi üzerinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Yerli ve Milli Elektrikli Traktör Fiyatı Ne Kadar?

Milli elektrikli traktörün fiyatı boyutuna göre farklı seyredecek. Üç farklı boyutta üretileceği açıklanan milli traktör için her bütçeli çiftçiye hitap edilmesi amaçlanıyor. Piyasa koşullarına göre fiyat belirlemesi yapılacak olan yerli traktörde çiftçiler, üstlendikleri maliyet göre önemli kazanımlar elde edebilecek.

Mazota olan gereksinimi ortadan kaldıran traktörler, elektrikli olarak üretiliyor. ZY Elektrikli için kullanılan teknoloji ile günlük mazot masrafı 250 TL’den 20 TL’ye düşecek. Çiftçiler ZY Elektrikli traktör için ödedikleri ücreti neredeyse 1 yıl içerisinde mazot tasarrufundan geri alabilecekler. Yerli traktör ile hem satın alma hem de kullanım maliyetleri düşürülerek çiftçilerin cebi rahatlatılacak.

İPARD 2 Çağrı İlanları Nasıl Takip Edebilir

Yerli ve Milli ZY Elektrikli Traktör Özellikleri Nelerdir?

Yerli ve Milli ZY Elektrikli Traktör Özellikleri Nelerdir?

ZY Elektrikli traktör özellikleri çiftçilerin gereksinimlerine göre geliştirildi. Üstün yakıt tasarruf kabiliyeti ile ön plana çıkartılan milli traktörde son teknoloji kullanılacak. Sadece verim değil, konfor ve güvenlik gereksinimleri de ZY Elektriklide ön planda tutulacak. Yapılan açıklamalar ve prototip ile yapılan testlerden derlediğimiz bilgilere göre milli traktörün şu özelliklere sahip olacağı biliniyor:

  • 20 dakikalık şarj süresi ile 5 saat aralıksız çalışabilecek.
  • Sıfır emisyon ile çevre dostu olacak.
  • %100 elektrikli olarak çalışan motor en yüksek elektrikli performansı verecek.
  • 100 kilometreyi 3 TL yakıt maliyeti ile gidebilecek olan traktör ile 750 saatlik kullanım karşılığında, 133 bin TL yakıt tasarrufu elde edilecek.
  • Motoru sessiz çalışacak.
  • Akıllı ekran teknolojisi ile kolay kullanım özelliklerine sahip olacak.
  • Yüksek güvenlik ve konfor sunacak.
  • Küçük tip 130 – 140 beygir, orta tip 220 beygir ve en büyük tip 320 beygir güce sahip olacak.
  • Otomatik vites olacak olan traktörde hız sabitleme teknolojisi bulunacak.
  • Kullanılan yazılımlar ile kullanıcıya şarj seviyesi, anlık enerji tüketim değerleri, hız ve GPS gibi bilgileri içeren düzenli bildirimler gönderilecek.

Yerli Elektrikli Traktör İçin Devlet Desteği Var Mı?

Yerli traktörde devlet desteği verilecek. Devlet desteği yanında Ziraat Bankası, projede çözüm ortağı olarak bulunması sebebi ile düşük faizli yerli elektrikli traktör kredisi desteği de sunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu