Genel Bilgi

Yeşil Yumurta Yumurtlayan Tavuk Üretimi Nasıl Yapılır?

Yeşil Yumurta Yumurtlayan Tavuk Üretimi Nasıl Yapılır ?Kanatlı hayvancılık alanında yatırım yapacaklar için çok kazançlı bir cins olan yeşil yumurta yumurtlayan tavuk Araucana sahiplerini zengin ediyor. Yeşil yumurtanın faydaları gün geçtik de daha çok ortaya çıkması ile birlikte Türkiye’nin her ilinden bu hayvancılığa yatırım yapacak girişimciler artmaktadır. Sitemizde satılık olarak yeşil yumurta tavuk ilanları bırakabilir, almak için istekte fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Yeşil yumurta üretimi kümeste mi yoksa salma yani gezer mi yapılır gibi tüm merak edilen soruları sizler için cevap vereceğiz.

Yeşil Yumurta Faydaları Nedir?

Gün geçtikçe insanlarda olan hastalıklar artmaktadır. Özellik ile ülkemizde bir çok yeni hastalıklar türemekte, ölüm yaşı bu hastalıklara bağlı olarak alt yaşlara kadar inmektedir. Bunun en büyük faktörü kuşkusuz çalışma ortamları ve beslenme bozukluklarıdır. Sanayi ortamlarında çalışan ve hormonlu, genetiği değiştirilmiş olan bitkisel ürünlerin tüketimi sağlayan insanlarımızda bu tür hastalıklar daha çok rastlanmaktadır. Artık yediğimiz etlere ve yumurtalara dahil güven kalmamaktadır. Ülkemizde doğal köy yumurtaların dahil bir çok kopyası çıkmıştır. Artık salma tavukçuluk yapan çiftçilerimize bile ürettikleri kahverengi yumurtalarını üreten bir çok sanayi tipi kanatlı hayvancılık tesisleri mevcuttur. Bunların bir çoğundan sizin haberiniz olmasa da bizler sektörün içerisinde olduğumuz için bilgi sahibiyiz. Beslenmeden kaynaklı hastalıkların ismini saymak ile bitiremeyiz. Ama beslenmeden kaynaklı bir çok hastalığa iyi gelen bir yumurtadan size bahsedebiliriz. Bu yumurta ”yeşil yumurta” dır. Ülkemizde mavi yumurtlayan tavuk dan sonra şimdide yeşil yumurta yumurtlayan tavuk bulunmaya başlamıştır. Bu kanatlının yumurtasının faydalarını kısaca belirtir isek;

  • Kansızlık sorunu yaşayan hastalarımıza şifa vermektedir. (anemi)
  • İçeriğinde ki bol miktarda kalsiyum sayesinde çocuk kemik ve diş gelişime çok faydalıdır.
  • Kalp sağlığı için çok faydalıdır.
  • Yine içeriğindeki bol temel besinler sayesinden kas gelişimine çok faydalıdır. Vücut geliştirme sporu ile uğraşanlara öneririz.
  • Kemik ve kas erimesi veya unutkanlık yanı Alzheimer gibi yaşlılık hastalıklarına çaredir.
  • Göz ve beyini korur.
  • Hamile kadınların günlük ihtiyaç duydukları besin değerlerinin bir çoğunu tek başına karşılamaktadır.
  • Tansiyon, felç, damar hastalıklarına iyi gelir.
  • Kansere karşı vücudun direncini arttırır.
  • Astım hastalıklarına faydalıdır.

Diğer yumurtalara ona ile 10 kat daha faydalı olan bu yeşil yumurtayı yumurtlayan tavuğun memleketi Şili’dir. Tavuğun asıl ismi ise Araucana dır. Şuan ülkemizde çok kazançlı bir kanatlı hayvancılık yapmak isteyenler için bu ırkı şiddet ile önermekteyiz.

Devletten yada özel/kamu bankalarından kanatlı üretime merhaba demek istemez misiniz.? Lütfen sizler için tüm alanlarda hayvan kredisi veren kategorimizi inceleyiniz.

Yeşil Yumurta Tavuk Fiyatları

Tavuğun ticareti henüz tam olarak ülkemizde yaygınlaşmamıştır. Genelde Araucana tavuk ve horozları el altında satılmaktadır. Fiyatları tavuklar için 300 TL horozlar için ise 200 TL bedel istenmektedir. Bu tabi ortalama rakamdır. Yumurtasının bir tanesi yaklaşık olarak 10 TL den başlayan fiyatlarda 20 TL kadar pazar payı bulmaktadır. Salma tavukçuluk sistemi ile bakılması önerilmektedir. Beslenme şekli aynı diğer tavuklar gibidir. İsteyenler soğuk kış aylarından yem de verebilir.

Değerli girişimci arkadaşlarımız, bu sektörde yer almak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz hayvanın yumurtasını alarak kuluçkalık sistemi ile üretimle başlamanızdır. Canlı olarak yeşil yumurta yumurtlayan tavuk almak isteyenler, yada yumurtalarını talep edenler ise sitemizden bu tür tedarikçiler için mesaj bırakabilir. Bizler de memnuniyet ile bu tür ticari faaliyetlerinize destek vererek yorumlarınızı en kısa sürede yayına alacağınız.

Tanıtım videosu

Bizi takip edenler kazanıyor, en güncel ve kazançlı iş fikirleri dahil devlet teşviklerinden anına haberdar olmak için lütfen bizi takip ediniz. Geleceğin tüm iş fikirlerini burada bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu