Genel Bilgi

Ziraat Bankasi Emekli Maaş Ödeme Günleri

Ziraat Bankasi Emekli Maaş Ödeme Günleri Emekli aylığını Ziraat bankasından almak isteyen yada alan SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı mensuplarının kaç yaşına kadar kredi çekme yaş sınırına sahip olduklarını, ayrıca maaş ödeme günlerinin ne zaman olduklarını sayfamızda bulabilirler. Emeklilerimizin Ziraat bankası 70 ve 75 yaş üstü kredi başvurularında ne kadar faizsiz kredi alabildikleri, maaşlarının kaç katına kadar masrafsız başvuruda bulanabilecekleri yine sitemizde 2023 ati güncel bilgiler ile yer almaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödemeleri Hakkında

Devlet bankası olarak bilinen Ziraat bankası emekli maaşlarını da vermek ile bilinmektedir. SSK yada BAĞ-KUR veya emekli sandığından emekli olmuş olan tüm vatandaşlara Ziraat bankası belirlediği tarihlerde maaş ödemelerini sağlamaktadır. Emekli aylığını Ziraat bankasından alanlar için banka, aşırı bir yığılma olmaması adına ödeme günlerini müşterinin doğrum tarihleri, tahsis numaralarına göre planlamıştır. Bu tarihler vatandaşın emekli olduğu kuruma göre değişmektedir. 2019 yılına ait ödeme cetvelini kurumlara göre sizlere aşağıdaki başlıklarda yer vereceğiz. Daha sonra 70 ve 75 yaş üstü Ziraat bankasından emekli alan vatandaşlar için kredi faiz oranları ve ödeme imkanlarından bahsedeceğiz.

Emekli Sandığı Maaş Ödemesi

Herhangi bir kamu kurumunda emekli olmuş ( asker, polis, doktor ) olan vatandaşlarımız emekli aylıklarını Ziraat bankasından doğum tarihlerine göre değişik zamanlarda almaktadır. Emekli sandığı mensuplarında belirlenmiş olan maaş ödeme cetvelinde gün şayet cumartesi gününe gelir ise ödeme cuma günü, pazar gününe gelir ise de aylık ödemesi pazartesi gününe sarkmaktadır. 3 ayda bir verilen emekli maaş ödeme 2019 cetveli aşağıdaki gibidir.

  • Birinci gurup, ŞUBAT – MAYIS – AĞUSTOS tarihlerin de maaş alanlar dan oluşmaktadır.
  • İkinci gurup, MART – HAZİRAN – EYLÜL aylarında maaş alanların, ödeme günleri.
  • Üçüncü gurup da yer alan OCAK – NİSAN – TEMMUZ – EKİM aylarından emekli maaşı alan vatandaşların ödeme gün cetveli.

Ziraat Bankası SSK Maaş Ödeme Gün Cetveli

SGK dan emekli olmuş olan işçi, özel sektör çalışanların ödemeleri tahsis numaralarına göre belirlenmektedir. Tahsis numaranızın son rakamına göre maaş ödemesi alacağınız cetvel aşağıdaki gibidir.

SSK Maaş Ödeme Gün Cetveli

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Ödeme Günleri

BAĞ-KUR dan da emekli olanlar yine tahsis numaralarına göre bankadan ödeme almaktadırlar. Yine ödemeler tahsis numaralarının son rakamlarına göre yapılmaktadır. Buna göre oluşturulan maaş ödeme cetveli aşağıdaki gibidir.

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Ödeme Günleri

Ziraat Bankası Emeklilere Bayram’da Maaş Ödeme Takvimi

2019 yılı Ramazan ayın da maaşlarını Ziraat bankasından alacak olan EMSAN, SSK ve BAĞKUR emeklileri için maaş ödeme tarihleri son rakamları ” TAHSİS NUMARALARINA GÖRE ” şu şekildedir.

  • 5-7-9 numaralar için ödeme 11 HAZİRAN 2019
  • 1-3-8 sonra rakamı olanlara 12 HAZİRAN 2019
  • 0-2-4-6 olan emekliler için maaş ödemeleri 13 HAZİRAN 2019 tarihidir.

Bu tarihlerde emekli maaşını almak isteyenler bankalara ait ATM’lerden paralarını alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu